جایزه مجتبایی برای پایان نامه های ادبی

0

محمود فتوحی

کاروند پارسی

امشب رساله‌ی دکتری داوود پور مظفری با عنوان «مطالعه‌ی سبک‌شناختی گفتارنوشت‌های نثر عرفانی» از زیر ذره‌بین داوری استادان زبده و نکته‌سنجان دقیق‌النظر همچون فتح‌الله مجتبایی، ضیاء موحد، حسین معصومی‌همدانی، شهرام پازوکی، محمد دهقانی با مدیریت علی‌اصغر محمدخانی پیروز بیرون آمد.

جایزه‌ی دکتر فتح‌الله مجتبایی، جایزه‌ای است که به برترین پایان‌نامه‌ی دکتری در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان اهدا می‌شود. اولین دوره‌ی اعطای این جایزه در آذرماه سال ۱۳۹۰ برگزار شد. پایان‌نامه‌ی برگزیده پس از بررسی هیأت داوران، متشکل از برجسته‌ترین استادان رشته‌های ادیان و عرفان و زبان و ادبیات فارسی، برای دریافت جایزه معرفی و علاوه بر دریافت لوح تقدیر و جایزه‌ی نقدی، امکان نشر آن در انتشارات هرمس فراهم می‌شود.

خیلی خوش‌حالم که سومین رساله‌ی دکتری گروه ادبیات دانشگاه فردوسی در جایزه‌ی فتح الله مجتبایی جزو برندگان است. امسال چهارمین دوره‌ی اعطای این جایزه است و در سه دوره‌ی آن دانشجویان گروه ادبیات دانشگاه فردوسی در شمار برندگان بوده‌اند:

1390- نخستين دوره : رسالۀ سميرا‎ ‎بامشکي با عنوان «تحليل روايت شناسانه داستان‌هاي‎ ‎مثنوي»

1392: سومین دوره : رسالۀ سلمان ساکت با عنوان «تصحیح انتقادی کیمیای سعادت- ربع عبادت(همراه با مقدمه، تعلیقات و فهارس)»

1393: چهارمین دوره: رسالۀ داوود پور مظفری با عنوان «مطالعه‌ی سبک‌شناختی گفتارنوشت‌های نثر عرفانی

در سال 1392 نیز داوود عمارتی مقدم با عنوان «بررسی تطبیقی خطابه در یونان و روم باستان و بلاغت اسلامی تا قرن پنجم هجری» پایان‌نامه‌ی برتر کشور شناخته شد و در همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه زنجان جایزه دریافت کرد.

انتشارات هرمس چاپ هر چهار رساله را  تعهد کرده و تاکنون رساله‌ی خانم دکتر بامشکی منتشر شده است.

از این کامیابی‌ها افزون باد؛ ایدون باد و ایدون باد

Print Friendly, PDF & Email
Share.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: