اطلاعات کتاب و نشر

خانه کتاب

«خانه كتاب» موسسه اي غيرانتفاعي و غير دولتي است كه با هدف ارايۀ خدمات اطلاع رساني در زمينۀ كتاب هاي منتشر شده در ايران از سال 1372 آغاز به كار كرده و پايگاه اينترنتي آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات كتاب ها، در سال 1377 تأسيس شده است.

مشخصات كتاب شناختي تمام كتاب هايي كه در كشور منتشر مي شود، به انضمام معرفي كوتاه، تصوير روي جلد و نيز تصوير صفحات نخستين هر كتاب (تا قبل از متن اصلي)، دو روز پس از اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، در اين پايگاه ثبت مي گردد. اطلاعات و راه هاي دسترسي به ناشران فعال كشور نيز در همين پايگاه قابل دستيابي است. علاوه بر اطلاعات كتاب‎ها و ناشران، مجموعه اي از بانك هاي اطلاعاتي حوزه كتاب نيز در اين موسسه توليد مي شود كه از طريق اين پايگاه قابل دستيابي است. اين بانك ها عبارتند از: «بانك نسخه هاي خطي ايران و برخي كتابخانه‎هاي جهان»، «كتابفروشي ها»، «چاپخانه ها»، «اهل قلم»، «كاغذفروشي ها»، «ليتوگرافي‎‎ها»، «صحافي‌ها»، «مراكز پخش كتاب»، «تصويرگران»، «طراحان گرافيست»، «ناشران الكترونيك»، «نمايندگان ناشران خارجي».

چاپ و نشر ایران
موسسه فرهنگی ارسطو با ایجاد سامانه اطلاع رسانی و یكپارچه سازی سیستم چاپ و نشر بر آن است تا با تعریف دقیق از این سیستم و چگونگی فرآیند تولید كتاب گامی موثر برای خدمت رسانی به همه مردم بویژه اصحاب پدید آورنده كتاب و كلیه علاقه مندان بخصوص جوانان كه هیچگونه اطلاعی از این سیستم ندارند و چه بسا كه آثار آنان هرگز به چاپ نمی رسد، بردارد.
در این وبسایت می توانید عنوان کتابهای نشرشده در استانهای ایران را به تفکیک ملاحظه کنید.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: