ناشران دیجیتال

آموزشکده توانا
https://tavaana.org/fa/resources/translations
 توانا منابع مفید برای جامعه مدنی ایران را به فارسی ترجمه می کند. بعلاوه، کتابهایی هم به نویسندگان و پژوهشگران ایرانی در حوره جامعه مدنی سفارش داده است که بتدریج منتشر خواهد شد. انتشارات توانا همگی رایگان و به صورت پی دی اف منتشر می شود. می توانید ترجمه های متون کلاسیک دموکراسی، جزوه های آموزشی و نوشته های منتقدان در حوزه مدنی را به زبان های فارسی و انگلیسی در توانا مطالعه کنید.
انتشارات اچ اند اس مدیا
http://handsmedia.com/books/
اچ اند اس مدیا ناشری است که ظرف ۴ سال گذشته (از ۲۰۱۱) بیش از ۴۱۰ کتاب از نزدیک به ۲۶۰ نویسنده منتشر کرده است. بیشتر این کتابها به دلیل ممیزی قابل انتشار در ایران نبوده است.  این ناشر کتابها را از طریق فروشگاه اینترنتی آمازون در آمریکا و دیگر فروشگاههای  آنلاین در دو صورت کاغذی و الکترونیکی عرضه می کند. اچ اند اس مدیا حامی وبسایت راهک است.
نشر باران
انتشارات باران در سوئد است و بخشی از کتابهایش را به صورت الکترونیک عرضه می کند:
http://goo.gl/kmiHT3
نشر ناکجا
http://www.naakojaa.com/
 «ناکجا»، ناشر کتاب‌های فارسی در کشور فرانسه است که با رعایت قوانین کنوانسیون بین‌المللی کپی‌رایت به انتشار کتاب می‌پردازد. مخاطب ناکجا در هر نقطه‌ی دنیا که باشد می‌تواند از امکانات این وب‌سایت استفاده نماید. عمده موضوعات نشرشده در ناکجا به ادبیات و نمایش مربوط می شود.
انتشارات نوگام
http://nogaam.com/
نوگام یک نشر الکترونیکی است که با حمایت مالی همگانی کتاب‌های خود را منتشر می‌کند. نوگام سعی می‌کند با انتخاب بهترین کتاب‌ها از نویسندگان معاصر ایرانی و انتشار آنها به صورت رایگان و بدون محدودیت‌های معمول نشر در ایران، سهمی در شکوفایی ادبیات ایران داشته باشد. همچنین، ارائه کتاب‌ها به صورت الکترونیکی و رایگان باعث می‌شود که هر فردی با کمترین دسترسی به اینترنت در هرکجای دنیا بتواند کتاب‌ها را دانلود و مطالعه کند.