اطلاعات کتاب و نشر

خانه کتاب

«خانه کتاب» موسسه ای غیرانتفاعی و غیر دولتی است که با هدف ارایۀ خدمات اطلاع رسانی در زمینۀ کتاب های منتشر شده در ایران از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب ها، در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است.

مشخصات کتاب شناختی تمام کتاب هایی که در کشور منتشر می شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصویر صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی)، دو روز پس از اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این پایگاه ثبت می گردد. اطلاعات و راه های دسترسی به ناشران فعال کشور نیز در همین پایگاه قابل دستیابی است. علاوه بر اطلاعات کتاب‎ها و ناشران، مجموعه ای از بانک های اطلاعاتی حوزه کتاب نیز در این موسسه تولید می شود که از طریق این پایگاه قابل دستیابی است. این بانک ها عبارتند از: «بانک نسخه های خطی ایران و برخی کتابخانه‎های جهان»، «کتابفروشی ها»، «چاپخانه ها»، «اهل قلم»، «کاغذفروشی ها»، «لیتوگرافی‎‎ها»، «صحافی‌ها»، «مراکز پخش کتاب»، «تصویرگران»، «طراحان گرافیست»، «ناشران الکترونیک»، «نمایندگان ناشران خارجی».

چاپ و نشر ایران
موسسه فرهنگی ارسطو با ایجاد سامانه اطلاع رسانی و یکپارچه سازی سیستم چاپ و نشر بر آن است تا با تعریف دقیق از این سیستم و چگونگی فرآیند تولید کتاب گامی موثر برای خدمت رسانی به همه مردم بویژه اصحاب پدید آورنده کتاب و کلیه علاقه مندان بخصوص جوانان که هیچگونه اطلاعی از این سیستم ندارند و چه بسا که آثار آنان هرگز به چاپ نمی رسد، بردارد.
در این وبسایت می توانید عنوان کتابهای نشرشده در استانهای ایران را به تفکیک ملاحظه کنید.